آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ متوسطه

سلام امیدوارم که حالتون عالی باشه. خیلی خیلی خوشحالم که در یک دوره فوق العاده کاربردی دیگه از سری آموزش‌های برنامه نویسی  به زبان سی شارپ متوسطه به عنوان مدرس در کنارتونم. خب دوستانی که با بنده آشنا نیستن ترجیح میدم در ابتدا یک معرفی کوتاه از خودم داشته باشم. من پوریا منتخبی هستم، دانش آموخته مقطع کارشناسی در رشته مهندسی نرم افزار. از سال 95 و بعد از اتمام دوره کارشناسی،  به صورت حرفه‌ای در اکو سیستم نرم افزار و در فیلد برنامه نویسی مشغول به فعالیت هستم.

در این سال‌ها تجربه کار در محیط‌های عملیاتی مثل شرکت نرم افزاری ایده گستر پوریا و پنجره دهم رو داشتم و در حال حاظر به عنوان برنامه نویس ارشد دات نت در شرکت آریانا سافت فعال در حوزه حسابداری صرافی بین المللی مشغول به کار هستم. خب ترجیح میدم به همین معرفی کوتاه اکتفا بکنم و با هم دیگه بریم سر اصل مطلب که معرفی دوره سی شارپ متوسطه هستش.

همونطور که میدونین،  تو دوره آموزش رایگان سی شارپ مقدماتی که قبل از این دوره ضبط اون به اتمام رسید، در  9 فصل و از صفر مطلق و به صورت گام به گام مباحث مختلفی رو در زمینه شروع برنامه نویسی به زبان سی شارپ ارائه دادم. خب در انتها با این همه لطفی که از سمت دانشجوهای این دوره شامل حال من شد و با دریافت بازخورد مثبتی که از این دوره داشتم سعی کردم دوره‌ی فوق العاده کاربردی دیگه‌ای رو در ادامه دوره قبلی براتون رکورد بکنم. خب این دوره تحت عنوان آموزش سی شارپ متوسطه در حال ضبط هستش. 

مباحث کلی آموزش زبان سی شارپ متوسطه

در ابتدای دوره زبان سی شارپ متوسطه و در فصل اول با هم دیگه مفهوم کلاس‌ها رو یاد میگیریم. هر آن چیزی که در این سطح در مورد کلاس‌ها باید بدونین گفته میشه. تمام اجزای یک کلاس رو بررسی میکنیم و در نهایت نمونه‌هایی رو با هم دیگه پیاده سازی می کنیم.
در فصل دوم که به عقیده من یکی از مهمترین فصل‌های این دوره هست با همدیگه مبحث ارتباط بین کلاس‌ها رو بررسی خواهیم کرد. چرا تاکید بر مهم بودن این فصل دارم ؟ به این دلیل که بعضی مفاهیم هر چند ابتدایی اگر از همین ابتدای راه برای شما عزیزان درست جا نیفته بچه‌ها در فصل‌های بعدی و چه بسا در  تمام دوران کد نویسی براتون مشکل ساز خواهد شد. 
در فصل سوم قرار هست که به مبحث پر طرفدار و البته کمی سخت برای عزیزانی که تازه با این مفاهیم آشنا میشن بپردازم. مبحث کاربردی و جذاب شی گرایی. خب قراره که تو این فصل در مورد بخش‌های مختلف برنامه نویسی شی گرایی که یکی از متدهای پرطرفدار در همه زبان‌های برنامه نویسی هست صحبت کنم. مفاهیمی از مبحث شی گرایی و متناسب با همین سطحی که درش هستیم رو یاد میگیریم.
خب از اونجایی که متد برنامه نویسی شی گرایی مبحثی به نسبت حجیم تر از مطالب دیگمون هست، من تصمیم گرفتم در فصلی جداگونه در مورد تکنیک‌ها و مفاهیم دیگه ی این متد صحبت بکنم. به طور مثال تو این فصل به صورت کامل مفاهیم چندریختی یا Polymorphism، کلاس‌های Seald، کلاس‌های انتزاعی یا Abstract Classها و همچنین Method Overloading  رو با هم یاد میگیریم.
و در انتها با توجه به این که شما عزیزان پله مقدماتی از این دوره رو به تازگی سپری کردین و در حال حاضر در دوره متوسطه هستین. قصد دارم که هم مطالب این دوره براتون خسته کننده نباشه و هم از طرفی جان کلام رو خدمتتون به صورت کامل ارائه کرده باشم. پس تصمیم گرفتم که با فصل معرفی Interfaceها این دوره رو به اتمام برسونم و باقی مطالب رو که از حجم بالاتری برخوردارن رو منتقل بکنم به دوره حرفه‌ای سی شارپ که قطعا قطعا بعد از اتمام این دوره اون رو براتون آماده خواهم کرد. 

چرا دوره سی شارپ متوسطه پروژه محور نیست؟

دوره زبان سی شارپ متوسطه پروژه محور نیست و براش هم دلیل دارم : قبل از اینکه بخوام دلیلم رو بگم باید عنوان کنم که به هیچ عنوان مخالف این روش یادگیری نیستم اما چرا این دوره رو موضوع محور انتخاب کردم. هدف از انتشار این دوره و دوره قبلی از همون ابتدا این بوده که بچه‌هایی که تازه وارد این حوزه میشن بتونن تمرکزشون رو بذارن روی مفاهیم و ابزارهایی که این زبان در اختیار ما قرار داده تا بتونن بعدا به بهترین شکل ممکن از این ابزارها استفاده کنن. صرفا در آموزش‌های پروژه محور، تمام مفاهیم به صورت عمیق ارائه نمیشه و صرفا از مفاهیمی که مورد نیاز اون پروژه هست استفاده میشه. پس از اونجایی که با آرمانهای این دوره در تضاد هست، تصمیم گرفتم مفاهیم رو به صورت موضوع محور پیش ببریم.

قدم دوم در مسیر برنامه نویس سرور :

این دوره قدم دوم و فوق العاده مهم از مسیر تبدیل شدن به برنامه نویس سرور هست. دوستایی که در کنار من شروع به یادگیری سی شارپ کردین میدونین که ما در حال حاظر در حال یادگیری یکی از زبان‌های برنامه نویسی سرور ساید هستیم. پس باز هم تاکید میکنم تا اونجایی که براتون مقدوره روی این مفاهیم سرمایه گاری کنین، انرژی بذارین ، زمان بذارین ، تمرین کنین تا ملکه ذهنتون بشن. 

چرا باید زبان سی شارپ رو خوب یاد بگیرم ؟

از اونجایی که مدام دارم تاکید میکنم حتما سی شارپ رو خوب خوب یاد بگیرین شاید این سوال براتون پیش اومده باشه که دلیل من از این همه اصرار چی هست واقعا ؟ ببینین، اکثر بچه‌هایی که دارن سی شارپ رو یاد میگیرن قراره که بعدا با زبان‌هایی مثل Asp.net برای ورود به دنیای طراحی وب کار کنن. خب همینجا مکث میکنم شما اگر  سی شارپ رو خوب یاد نگرفته باشین بچه ها نمیتونین در زبان Asp.net موفق بشین. به دلیل اینکه صرفا در این زبان هم سی شارپ کد میزنیم. پس باز هم تاکید میکنم این زبان رو براش وقت بذارین چون در تمام طول این مسیر کنارتونه.

چطوری به آموزش‌ها دسترسی داشته باشم ؟

بعد از اتمام ثبت نامتون در این دوره، به شماره پشتیبانی دوره که در همین صفحه و در کادر جزییات دوره قرار گرفته شده پیام بدین و شماره همراه، نوع سیستم عامل و همچنین دوره ای که خریداری کردین رو پیامک کنین تا برای شما یک لایسنس استفاده از دوره صادر شه. بعد از اون کافیه که نرم افزار Spotplayer رو از این لینک دریافت کنین و لایسنسی رو که دریافت کردین در اون وارد کنین تا دسترسی شما به آموزش باز بشه.

سهم زبان سی شارپ از بازار کار چقدره ؟

بهترین و شاید مهمترین سوالی که قطعا ذهنتون رو ممکنه در گیر کرده باشه این هست. به طور قطع میگم برای خود من روزانه باای 15 موقعیت شغلی جدید در حوزه تکنولوژی‌های دات نت به ایمیلم ارسال میشه که همه این موقعیت‌ها در انتظار افرادی مثل شما هستن. پس این قسمت رو خودم به طور صد در صد تضمین میدم، بچه‌هایی که تو این مسیر گام برمیدارن به هیچ عنوان نگرانی ذهنی در مورد ورود به بازار کار رو نداشته باشن. 

کوچ محور تا ورود به بازار کار :

قطعا هدف این دوره این نیست که فقط شما مفاهیمی جدید رو از این زبان یاد گرفته باشین هر چند خودش مقصودی ارزشمنده. اما من تصمیم گرفتم این دوره بتونه دوستانی رو که میخوان وارد بازار کار بشن رو یک قدم هم که شده جلو بندازه علاوه بر اینکه خودم و تجربه‌ای که این سال‌ها در محیط‌های عملیاتی کسب کردم کنارتونه تا در نهایت خروجی مورد نظرتون رو بگیرین. 

خب امیدوارم که در همین ابتدا تونسته باشم این دوره جذاب رو براتون معرفی کرده باشم و شاید به بعضی از سوالات پیش اومده براتون در همین ابتدا پاسخ داده باشم. من ترجیح میدم از صحبت‌های اضافی پرهیز کنم . باز هم عرض میکنم که خیلی خیلی خوشحال و به شدت هیجان زده هستم و تمام سعیم رو میکنم که این دوره براتون مفید و کاربردی باشه. 
به امید دیدار شما عزیزانم در این دوره کاربردی.

 


ثبت دیدگاه فقط برای اعضای سایت ورود ثبت نام